تبلیغات در اینترنتclose
اسکناس ملی هم رنگ مذاکرات هسته ای را گرفت!
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::
اسکناس ملی هم رنگ مذاکرات هسته ای را گرفت!
www.rozex.rozblog.com
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

صفحه اصلیعملکرد دولت تدبیر و امید و اعتدالاسکناس ملی هم رنگ مذاکرات هسته ای را گرفت!

روحانیاز  مکاسب الطلاب
تعداد بازدید : 537
نویسنده پیام
110010 آفلاین


ارسال‌ها : 4
عضويت : 29 /11 /1393
تشکر ها: 1
اسکناس ملی هم رنگ مذاکرات هسته ای را گرفت!


روزنامه کیهان:\"اسکناس ۵۰ هزار ریالی جدید با طرح سردر دانشگاه تهران رونمایی شد. در طراحی این اسکناس، از دو دهنه میانی از ۴ دهنه سردر دانشگاه تهران استفاده شده است. در پایین سردر، تصویری از نقوش اسلیمی برگرفته از معماری ایرانی - اسلامی به کار رفته است.
پس از رونمایی اسکناس جدید ۵۰ هزار ریالی، قرار شد این اسکناس در بهار سال ۱۳۹۴ انتشار یابد.\"
اما نکته جالب در اسکناس جدید، حذف یک نماد و یک حدیث است. در اسکناس قبلی، افزون بر حدیث مشهور پیامبر اعظم «دانش اگر در ثریا هم باشد، مردانی از سرزمین پارس بدان دست خواهند یافت»، نماد شهیر انرژی هسته‌ای هم که به میمنت دستیابی دانشمندان جوان کشورمان به دانش بومی هسته‌ای طراحی شده بود، دیده می شد. اما در طرح جدید هر دو مورد حذف شده و به جای آنها تصویر سردر دانشگاه تهران جایگزین شده و بیت معروف «‌توانا بود هر که دانا بود ز دانش دل پیر برنا بود» از حکیم ابوالقاسم فردوسی به همراه ترجمه لاتین آن میان سردر نقش بسته که توسط استاد جلیل رسولی خوشنویسی شده است.

جالب توجه است که در تصویر پس زمینه اسکناس جدید، سردر دانشگاه تهران با رنگ بنفش پررنگ خودنمایی می‌کند که هیچ تطبیقی با رنگ اصلی و نمای واقعی نماد دانشگاه مادر کشور ندارد!
چه عیبی دارد تنوع هم برای سال جدید لازم است. تازه وقتی اردوگاه های هسته ای تعطیل و فعالیتشان روز به روز محدودتر می شود چه نیازی است با تصاویر انرژی هسته ای و اتم و... مردم را به هیجان بیاوریم و به یاد آن انرژی تازه از دست رفته بیندازیم. توانا بود هر که دانا بود، یعنی اگر دانا باشید انرژی هسته ای را می دهید و تحریم از بین می رود و سالهای آینده هم که سوختی نداشتیم از هیزم استفاده می کنیم...

دوشنبه 18 اسفند 1393 - 17:13
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.تمامي حقوق محفوظ است . طراح قالبــــ : روزیکســــ