تبلیغات در اینترنتclose
جهاد اصغر نوعا بدون پيروزی در جهاد اكبر ميسر نيست
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::
جهاد اصغر نوعا بدون پيروزی در جهاد اكبر ميسر نيست
www.rozex.rozblog.com
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

صفحه اصلینکات و آموزه های علمی اخلاقجهاد اصغر نوعا بدون پيروزی در جهاد اكبر ميسر نيست

روحانیاز  مکاسب الطلاب
تعداد بازدید : 231
نویسنده پیام
suldoz آفلاینارسال‌ها : 71
عضويت : 24 /11 /1392
محل زندگي : قم
تشکر ها: 7
تشکر شده : 5
جهاد اصغر نوعا بدون پيروزی در جهاد اكبر ميسر نيست
قل ما يعبؤا بكم ربی لو لا دعائكم فقد كذبتم فسوف يكون لزاما
بگو كه اگر دعای شما (و ناله و زاری و توبه شما) نبود خدا به شما چه توجه و اعتنايی داشت؟ كه شما كافران (آيات حق را) تكذيب كرديد و به كيفر هميشگی آن گرفتار خواهيدشد.
فرقان/77
[از اين آيه بر می آيد كه خداوند در صدد القاء اين مطلب به كفار است كه ] شما برای خدا وزنی نداريد ، اين ارتباط با خدا و ايمان داشتن به او باعث سنگينی و ارزش انسان می‌شود.
ارزش انسان نزد خدا به تاليف كتاب يا ساختن فلان چيز نيست. بلكه به اين است كه بنده چقدر با خدا ارتباط دارد. پيامبر(ص) نيامد كه فقط طبابت جسمی كند و به شما بگويد [كه] چگونه بخوريد ، چگونه بهتر خوش بگذرانيد بلكه برای يزكيهم و يعلمهم آمده تا شما رشد كرده و بالاتر از ملائكه رفته يا بر روی بال ملائك [قدم] بگذاريد.جهاد اصغر نوعا بدون پيروزی در جهاد اكبر ميسر نيست. سرلوحه ( زندگی یک) طلبه «يزكيهم و يعلمهم الكتاب » است . يكی بدون ديگری فايده ندارد. خداوند به آنها كه خاشع هستند دو بهشت می‌دهد. فقط كمی دندان روی جگر گذاشتن می‌خواهد و اعتماد به نفس در مقابل شيطان و اعتماد و توكل بر خدا كردن می‌خواهد.اصل امكاناتی كه خدا به ما داده است عافيت روحی و جسمی است. [اين] بزرگترين امكانات است . اگر از اينها كم استفاده كنيم در مقابل خدا مواخذه خواهيم شد.

شنبه 25 بهمن 1393 - 00:02
وب کاربر ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.تمامي حقوق محفوظ است . طراح قالبــــ : روزیکســــ