تبلیغات در اینترنتclose
من از اعمالی که قبل از تکلیف انجام داده ام خجالت می کشم
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::
من از اعمالی که قبل از تکلیف انجام داده ام خجالت می کشم
www.rozex.rozblog.com
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

صفحه اصلیمشاوره عمومیمن از اعمالی که قبل از تکلیف انجام داده ام خجالت می کشم

روحانیاز  مکاسب الطلاب
تعداد بازدید : 520
نویسنده پیام
8994343 آفلاین


ارسال‌ها : 6
عضويت : 18 /8 /1393
من از اعمالی که قبل از تکلیف انجام داده ام خجالت می کشم

سوال – من پسری بیست ساله هستم که بعد از اینکه به سن تکلیف رسیدم همه ی واجبات را بجا آوردم . ولی گاهی به یاد قبل از تکلیف خود می افتم که از باغی میوه ای دزدیدم و یا کرایه ی اتوبوسی را نداده و از این قبیل کارها مرتکب شدم . حالا پشیمان هستم و نمی دانم چکار باید بکنم . آیا باید از تک تک این افراد حلالیت بطلبم یا اینکه راه دیگری وجود دارد . البته روی اینکه به این افراد بگویم که من از شما دزدی کردم و طلب حلالیت بطلبم را هم ندارم . از آنجا که خدا گفته از حق الناس نمی گذرم ، خیلی می ترسم . لطفاً من را راهنمایی کنید .

پاسخ (نقویان) – ای خوش آن برق که ناگاه رسد ، ناگهان بر دل آگاه رسد . ما باید مراقب باشیم که از کسی هیچ مالی در نزد ما باقی نماند . اولین وظیفه این است که اگر آن افراد را می شناسد به سراغ آنها برود . البته لازم نیست مستقیم مال را به آنها باز گرداند می تواند مخفیانه آن را در جیب آنها بگذارد . اگر اتوبوس مربوط به شرکت واحد بوده، می تواند آن مبلغ را به حساب دولت واریز کند . اگر آن افراد را هم نمی شناسد می تواند رد مظالم کند . رد مظالم یا باید مستقیم به نماینده ی مرجع تقلید داده شود یا از او اجازه بگیرد که این مبلغ را به فقیری که می شناسد بدهد . البته ما باید همانطور که مراقب جسم کودکان خود قبل از سن تکلیف آنها هستیم مراقب روح و روان آنها هم باشیم.

شنبه 01 آذر 1393 - 00:38
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.تمامي حقوق محفوظ است . طراح قالبــــ : روزیکســــ