تبلیغات در اینترنتclose
انها به من گفتند ما از خیلی از مذهبیها بهتریم !
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::
انها به من گفتند ما از خیلی از مذهبیها بهتریم !
www.rozex.rozblog.com
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

صفحه اصلیمشاوره عمومیانها به من گفتند ما از خیلی از مذهبیها بهتریم !

روحانیاز  مکاسب الطلاب
تعداد بازدید : 361
نویسنده پیام
8994343 آفلاین


ارسال‌ها : 6
عضويت : 18 /8 /1393
انها به من گفتند ما از خیلی از مذهبیها بهتریم !

سوال – دختری بیست ساله هستم ، دانشجوی رشته ی علوم قرآن و حدیث هستم و اهل مشهد هستم . خانواده ی مذهبی دارم و نسبت به حجاب حساس هستم . در این شرایط من نسبت به دین مسئولیت سنگین تری دارم . چندی پیش دو تا خانم را در جلوی حرم امام رضا (ع) دیدم که وقتی از حرم بیرون آمدند چادرشان را در آوردند و ظاهرشان را تغییر دادند . من محترمانه از آنها پرسیدم که شما فکر می کنید که امام رضا (ع) شما را تا اینجا می بیند و آنها گفتند که ما امام را با قلب مان شاد می کنیم . و ما نسبت به خیلی از مذهبی ها که گناهان بیشتری انجام می دهند بهتر هستیم . و بعد با تمسخر گفتند که خوب او را ضایع کردیم . من خیلی ناراحت شدم. ما چطور می توانیم در مقابل این افراد از ارزش های دینی مان دفاع بکنیم ؟ در ضمن این افراد را هم نصیحت بکنید که امام رضا (ع) را نه فقط با قلب شان بلکه با ظاهرشان شاد بکنند .

پاسخ – اگر ایشان با لحن ملایم برخورد کرده باشند کار خودشان را انجام داده اند و پیش امام رضا (ع) اجر خودشان را دارند . از این رفتار جاهلانه هم نباید ناراحت بشوند و باز اگر این افراد را دیدند سلام کنند و آنها را راهنمایی کنند. امام رضا (ع) مهربان است ولی آیا امام با کسی که در بازار حرم هوای امام را دارد ، با کسی که در حرم هم هوای امام را ندارد یک جور برخورد می کند ؟ پس این خانم کارخودش را کرده است و کارش را هم ادامه بدهد و نوح 950 سال قومش را هدایت کرد و خسته نشد . بالاخره همه روزی گره کارمان به دست امام رضا (ع) می افتد و باید او را صدا بزنیم ، پس خوب است که احترام امام را حفظ کنیم . و در حرم حجاب خودمان را رعایت کنیم . گاهی زنان مسیحی به عشق زیارت امام رضا (ع) به مشهد می آیند . آنها هم حجاب را رعایت می کنند و خوشان را می پوشانند . در نهایت کسی که به امام رضا (ع) توهین می کند در واقع به خودش توهین کرده است . زیرا عظمت امام را درک نکرده است که به امام احترام نگذاشته است . اگر کسی گفت که به به ! خورشید چه نوری دارد یعنی اینکه به به من چه چشمی دارم که دارم خورشید را می بینم . شما در شهر مشهد در هر کجا که رفتید به امام رضا (ع) احترام بگذارید و سر اذان نمازتان را بخوانید زیرا بالاخره به مشهد آمده اید . بالاخره اما رضا (ع) هم در راه از شما حفاظت می کند. انشاء الله خدابه ما معرفت بدهد که داروی تلخ را به امید سلامتی و خوشی تحمل کنیم .

شنبه 01 آذر 1393 - 00:27
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.تمامي حقوق محفوظ است . طراح قالبــــ : روزیکســــ