تبلیغات در اینترنتclose
سایتهای اینستوگرام ، تانگو ،واتس آپ ٰ فیسبوک و.... چرا خطرناک هستند؟!
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::
سایتهای اینستوگرام ، تانگو ،واتس آپ ٰ فیسبوک و.... چرا خطرناک هستند؟!
www.rozex.rozblog.com
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

صفحه اصلیعملکرد دولت تدبیر و امید و اعتدالسایتهای اینستوگرام ، تانگو ،واتس آپ ٰ فیسبوک و.... چرا خطرناک هستند؟!

روحانیاز  مکاسب الطلاب
تعداد بازدید : 1310
نویسنده پیام
suldoz آفلاینارسال‌ها : 71
عضويت : 24 /11 /1392
محل زندگي : قم
تشکر ها: 7
تشکر شده : 5
سایتهای اینستوگرام ، تانگو ،واتس آپ ٰ فیسبوک و.... چرا خطرناک هستند؟!
از زمان روی کار آمدن دولت تدبیر و امید آقای روحانی فعالیت دولتی ها برای جهت دهی خاص در نحوه مدیریت فضای مجازی کاملا به چشم می آیداین جهت دهی خاص در فصول زیر قابل پی گیری می باشد.

* سرعت اینترنت در ایران کم است
* سایت فیس بوک و گوگل خدمات فراوانی به مردم جهان میدهند
* فیلتر کار درستی نیست
* سایتهای اشتراک گذاری اینترنتی و موبایلی نباید فیلتر گردند .

بنده خودم اکنون 12 سال است به صورت مستمر در فضای مجازی فعال هستم و باید کسی باشم که در خط مقدم بیان مشکلات فضای مجازی قرار بگیرم اما من به صراحت اعلام میکنم که سرعت کنونی اینترنت در جامعه برای معمول کاربران کافی بوده و با توجه به فیلترینگ ضعیف سایتها (بواسطه فیلتر شکنهای قوی) تز افزایش سرعت خطر بزرگی برای نسل جوان و کل خانواده ها می باشد.
سرعت زیاد برای برخی نهادها که نیاز به تصاویر آنلاین و به روز کیفی دارند لازم است اما این سرعت نیاز روزانه مردمی نیست.
به عنوان مثال خود من که ازسالها پیش روزانه 7 تا 8 ساعت و به صورت مستمر در فضای مجازی هستم 5 سال است که سرویس شاتل با سرعت 128 استفاده میکنم و راضی هم هستم.
از سوی دیگر در تعجبم که چگونه برخی دولت مردان به راحتی در تایید سایتهای مخربی مانند فیس بوک توئیتر گوگل پلاس واتس آپ اینیستوگرام و دیگر سایتهای مشابه صحبت کرده و حتی بعضا در برخی از این سایتها مانند فیس بوک عضو هستند.
به نظر حقیر کار کردن در تمام سایتهای نظیر اینها که گفتم بازی در مکانی است که دشمن شما و کشورمان مهیا کرده و البته نکات مخفی این مکان را از شما پنهان کرده و در واقع شما نمی دانید که در این سایتها تحت چه حملات مخفی و مخربی هستید . به عنوان مثال :
شما میدانید که در دنیا موسسات بزرگ نظر سنجی وجود دارند که با دریافت میلیاردها دلار از سرویسهای اطلاعاتی کشورهای مختلف وظیفه سنجش افکار مردم نقطه خاصی یا قشر خاصی از مردم را به عهده دارند.
پولهای کلانی برای رصد افکار یک ملت جابجا میشود. عضویت هر ایرانی در سایت فیس بوک یا مثلا اینستوگرام هدیه کردن افکار جوانان ایران و اطلاعات جامعه شناسی ایران به سرویسهائی است که با این سایتها قراردادهای میلیونی دارند.
- مثلا اگر کارخانه تولید پوشاکی در آمریکا بخواهد لباسی پر فروش طبق ذائقه جوان ایرانی بسازد قطعا باید تعاملاتی با فیس بوک داشته باشد!!
- اگر امریکا بخواهد به تحریمهای کشورمان ادامه بدهد قطعا نیاز دارد نظر جوانان ایرانی را درباره ادامه این تحریمها بداند تا در روند تصمیم گیری کلان خود آنرا مد نظر داشته باشد.و یک استعلام از فیس بوک این امر را برایش تامین میکند.
-اگر فردا قرار است قطعه ای از خاک کشورمان خدای نکرده جدا شود کدام منطقه استعداد زیادی برای این تجزیه دارد و جوانهای آن منطقه چقدر مستعد جدائی هستند!
-مردم ایران چه سیاستمدارانی را دوست دارند و چه کسانی را نمی پسندند
و هزاران سوال سیاسی امنیتی دیگر که دشمنان در پی جواب آنها هستند.

یکی دیگر از راه های درآمد زائی در این سایتها انتشار محتوای مورد نیاز سرویسهای اقتصادی و سیاسی کشورهای مختلف در فضای وب هست.
مثلا یک کمپانی تولیدی میخواهد یک گردنبندی را که حاوی نمادهای فراماسونی هست در بین جوانان جامعه منتشر کند. ابتدا باید فرهنگ سازی کند و نیاز به این قطعه را در دل جوانان ما ایجاد نماید کافیست چند کاربر میلیونی این سایت که از کارمندان این سایت هستند نسبت به تبلیغ مختلف درباره این گردنبند اقدام کنند تا در زمانی کم آشنائی با این قطعه جهانی شود.
یا مثلا اگر دولتی بخواهند ذهن یک قومیت خاصی را در کشوری نسبت به دیگر مردم آن کشور خراب کند و آنها را در تقابل و رویاروئی با هم قرار دهد کافیست باز یک یا چند تن از کاربران پر لایک و پر مخاطب این سایتها که باز به طور تصادفی از کارمندان این سایت هستند ده دوازده جوک زننده نسبت به آن قومیت و از زبان دیگر مردم کشور فوق منتشر کنند که البته در این فضای پر علاقه به جوک و تمسخر مانند بمب این جوکها منتشر شده و به خورد ملت بی خبر از همه جا داده میشود!
نه آن و نه این طرف هیچکدام قصد رویاروئی نداشته اند اما ترفندهای این سایتها جهانی است و کارشناسان خبره و جاسوس های زبده پشت دستگاهها نشسته اند تا این اقدامات را انجام دهند.

هزاران نیاز دیگر اقتصادی و سیاسی دیگر که ما با عضویت در سایتهایی نظیر فیس بوک و واتس آپ و اینستوگرام و تانگو و و و و و و و و و و به رایگان در اختیار دشمنانمان گذاشته و آنها را تامین می کنیم .
من واقعا در تعجب هستم از اینکه میبینم سردمداران دولت با اشتیاق وافر وبااصرار فراوان به دادن اطلاعات سری جامعه ایران به سرویسهای مقابل تلاش میکنند.
این سرویسها در حال خدمت نیستند بلکه در مقابل دادن شکلات موجودیت فرهنگی و سیاسی ما را و سری ترین اطلاعات کشور ما و جوانان مارا می دزدند.
افسوس از اینکه این حرفهای من را کسی نمیشنود
افسوس!

احسان قلندری

دوشنبه 05 خرداد 1393 - 12:46
وب کاربر ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.تمامي حقوق محفوظ است . طراح قالبــــ : روزیکســــ