تبلیغات در اینترنتclose
چرا باید برای دریافت یارانه ثبت نام کنیم؟
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::
چرا باید برای دریافت یارانه ثبت نام کنیم؟
www.rozex.rozblog.com
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

صفحه اصلیسیاست روزچرا باید برای دریافت یارانه ثبت نام کنیم؟

روحانیاز  مکاسب الطلاب
تعداد بازدید : 852
نویسنده پیام
suldoz آفلاینارسال‌ها : 71
عضويت : 24 /11 /1392
محل زندگي : قم
تشکر ها: 7
تشکر شده : 5
چرا باید برای دریافت یارانه ثبت نام کنیم؟

من برای دریافت یارانه ثبت نام می کنم و به دیگران نیز – اعم از افراد نیازمند و غیرنیازمند – توصیه می کنم این کار را انجام دهند. برای این توصیه خیرخواهانه خود دو دلیل موجّه دارم که خدمتتان عرض می کنم:

1- دولت و ملت ساختار یک جامعه را تشکیل می دهند و برای پیشرفت کشور، هر یک نقشی مهم را برعهده دارند. مردم باید خود را شریک دولت دانسته و در توسعه زیربناهای اقتصادی کشور همدوش دولت تلاش کنند. اگر خاطرتان باشد در اوایل اجرای مرحله نخست طرح هدف مندی یارانه ها بعضی از مخالفان واریز وجه به حساب مردم، اینگونه استدلال می کردند که پول پاشیدن بین ملت! باعث ایجاد رخوت و تنبلی در جامعه گردیده و انگیزه کار را از بین می برد! این دلیل علاوه بر تجربه از منظر انسان شناسی نیز مردود است؛ زیرا طبع انسان در امور مادی زیاده خواه و افزون طلب است و به طور معمول – لااقل با چهل و پنج هزار تومان – رو به قناعت نمی آورد. عکس این قضیه اما ممکن است درباره دولت صادق باشد. این احتمال به قوت وجود دارد که اگر دولت احساس کند خزانه اش پر شده و با توجه به بی توقعی ملت دیگر تکلیفی برای ارتقاء کمی و کیفی فعالیت ها و تأمین منابع مالی برای اداره مملکت ندارد، بالطبع کار و تولید و صادرات را رها کرده و به روزمرّگی دچار شود. دود این تنبلی و رخوت نیز به چشم مردمی می رود که اشتغال جوانان هایشان منوط به توسعه زیرساخت های اقتصادی و چرخه تولید است. از این بابت دریافت یارانه باعث تلاش بیتشر دولت در فعالیت های اقتصادی و صنعتی و در نتیجه پیشرفت کشور خواهد شد.

2- دریافت یارانه کمک به وجهه دولت جمهوری اسلامی است. ممکن است تحت برخی جوّسازی های هیجانی، عده ای از مردم از ثبت نام برای دریافت یارانه انصراف دهند؛ اما پس از چندی با توجه به افزایش قیمت حامل های سوخت و انرژی و در نتیجه افزایش قیمت کالاهای دیگر، احساس ضرر کرده و از کلاهی که بر سرشان رفته غمگین خواهند شد. در این بین قطعاً عده ای به دولت جمهوری اسلامی بدبین شده و تبلیغات او را فریبنده خواهند دانست. این فضای بدبینی و بی اعتمادی نتیجه ای جز ایجاد نارضایتی عمومی نسبت به مسئولان نظام نخواهد داشت. از این منظر نیز دریافت یارانه، کمک به اعتبار و آبروی دولت جمهوری اسلامی و قوام ساختارهای حکومتی است.

حمید مشتاقی نیا

دوشنبه 25 فروردین 1393 - 09:41
وب کاربر ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش
تشکر شده: 2 کاربر از suldoz به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند: gadyani & admin &
gadyani آفلاین


ارسال‌ها : 7
عضويت : 26 /1 /1393
تشکرها : 1
پاسخ : 1 RE چرا باید برای دریافت یارانه ثبت نام کنیم؟ :
خدایا ما را از فتنه های اصلاحات و دشمنان ولایت فقیه حفظ کن
خدایا ما را از دست فتنه های سبز و بنفش و قرمز حفظ کن
خدایا آبروی نظام اسلامی را به دست یه مشت اصلاح طلب نسپار

سه شنبه 26 فروردین 1393 - 23:51
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش
mos_zam آفلاین


ارسال‌ها : 1
عضويت : 25 /1 /1393
تشکر شده : 2
پاسخ : 2 RE ثروتمندان باید انصراف بدهند :
ضمن سلام و احترام فراوان باید عرض کنم استدلال حضرتعالی بسیار سست و بی پایه است چرا که
اولا:اگرچه بودجه ای که اکنون از انصراف ثروتمندان به جیب دولت واریز خواهد شد در دست دولت آقای روحانی است اما این صرفه جویی برای همیشه و برای دولت های آینده نیز خواهد بود که اگر در دوره های آتی دولتی دلسوز روی کار بیاید می تواند از این درآمد به خوبی استفاده کند.
دوما: در صورت انصراف قابل توجه دولت فعلی نیز بهانه ای برای مشکل اقتصادی و سازش با غرب نخواهد داشت.
سوما: با توجه به توقع افکار عمومی، با انصراف قابل توجه، دولت هم نمی تواند نسبت به هزینه نمودن آن در عرصه درمان و... بی تفاوت باشد و شاهد تاثیر آن خواهیم بود؛ ولو به خاطر فشار افکار عمومی. و چه زیبا می نویسد وحید یامین پور:
ما از دریافت یارانه انصراف میدهیم تا دولت بعدها به بهانه ی حل مسائل اقتصادی و تامین منابع پرداخت یارانه ها، بخشی از شرف و حقوق مسلم مان را نفروشد. چه بسا برخی دوست داشته باشند فشار اقتصادی به دولت آنقدر زیاد بشود که صحنه برای سازش و تنازل و وطن فروشی فراهم شود ولی ما تقویت دولت را نوعی دفاع از حیثیت انقلاب می دانیم.مردم انقلابی همیشه سنگ زیرین آسیاب اند. به از خودگذشتگی جماعتی که شام 24 خرداد تا صبح در خیابان ها رقصیدند امیدی نیست. مردم اگر بدانند به خاطر نان ممکن است شرفشان را به قطعنامه های اروپایی بفروشند از جیبشان هم به دولت کمک میکنند.

جمعه 29 فروردین 1393 - 15:18
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش
تشکر شده: 2 کاربر از mos_zam به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند: admin / mirali57 /برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.تمامي حقوق محفوظ است . طراح قالبــــ : روزیکســــ